Polska  małopolskie  
Portal
Środa - 19 czerwca 2019 Gerwazego, Protazego, Sylwii      "Człowiek urodził się po to, aby się radować". Blaise Pascal
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2019-01-12 Uczniowie rozpoczynają ferie zimowe

Dziś pierwszy dzień ferii zimowych. Na wypoczynek udadzą się uczniowie z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.


Dwutygodniowe ferie zimowe są przewidziane w czterech terminach. Ostatni uczniowie zakończą dwutygodniowy wypoczynek 24 lutego.


O bezpieczeństwo młodzieży w czasie wypoczynku zadbają służby podległe MSWiA – zapewniają przedstawiciele resortu. Policjanci wzmocnią kontrole m.in. na stokach narciarskich – poinformował Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji350 policjantów będzie przebywało na stokach narciarskich w 8 województwach, gdzie będą wspierać w zakresie bezpieczeństwa zadania wykonywane przez tych, którzy są najbardziej zobligowani do tego, żeby stworzyć warunki bezpieczne, a to dotyczy do zarządców, którzy organizują te stoki i za nie odpowiadają. Policja i straż pożarna będą monitorować zagrożenia w różnych innych miejscach, gdzie będzie się zbierała młodzież – zaznaczył Jarosław Zieliński.Każdego dnia polskie drogi będzie patrolowało 4 tys. policjantów ruchu drogowego.


Funkcjonariusze prowadzą także kontrole autokarów, którymi dzieci udają się na zimowy wypoczynek. O sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, jak i trzeźwość kierowców mogą zwrócić się rodzice.


RIRM/TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 12

mj


©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom