Polska  małopolskie  
Portal
Środa - 24 kwietnia 2019 Bony, Horacji, Jerzego      "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2019-02-11 Spotkanie Marszałka Senatu z korpusem dyplomatycznym akredytowanym w Polsce

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się z korpusem dyplomatycznym akredytowanym w Polsce. To pierwsze tego typu spotkanie po Nowym Roku.


Przewodniczący izby wyższej polskiego parlamentu Stanisław Karczewski podsumował miniony rok w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybliżył także szereg wydarzeń, które są zaplanowane na ten rok.


W przemówieniu marszałka Senatu pojawiły się także kwestie dotyczące m.in.: Brexitu czy nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego.


W międzynarodowej debacie parlamentarnej wyrażana jest głęboka troska o umacnianie obszarów bezpieczeństwa, pokoju i stabilizacji – podkreślił marszałek Stanisław Karczewski.– Nie brakuje w Europie, jak i w innych regionach świata, miejsc, z którymi związana jest niepewność. Tylko pokój winien kierować losami narodów i całej ludzkości, tak mówił Paweł VI na Forum Zgromadzenia Ogólnego w 1965 roku. Warto te słowa mieć w pamięci w związku z niedawną rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tym bardziej, że, jak mówił Jan Paweł II „za wojnę są odpowiedzialni nie tylko ci, którzy ją bezpośrednio wywołują, ale również ci, którzy nie czynią wszystkiego, co leży w ich mocy, aby jej przeszkodzić” – mówił Marszałek Senatu.W imieniu dyplomatów przemawiał dziekan korpusu dyplomatycznego ks. abp Salvatore Pennacchio.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 11 lutego 2019

mj


 Aktualności
24/04 [TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło: Musimy upominać się o przelaną krew chrześcijan
24/04 Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się m.in. Wieloletnim Planem Finansowym Państwa
24/04 Sejm: komisje zajmą się projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym
24/04 ZNP i FZZ odmówiły udziału w oświatowym okrągłym stole; przed MEN manifestowali nauczyciele
24/04 Fundacja Otwarty Dialog pralnią brudnych pieniędzy
23/04 Kolejne doniesienie do prokuratury ws. znieważenia Dyrektora Radia Maryja przez posła Stefana Niesiołowskiego
23/04 Ze smartfonem po list polecony
23/04 Prezydent A. Duda podpisze ustawę o "Emeryturze plus"
23/04 Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego
23/04 Reforma systemu emerytalnego: pieniądze z OFE trafią do ZUS-u lub na IKE. Od lipca zaczną obowiązywać Pracownicze Plany Kapitałowe
 Kultura
 Sport
ARCHIWUM
©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom