Polska  małopolskie  
Portal
Poniedziałek - 27 maja 2019 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2019-04-23 Kolejne doniesienie do prokuratury ws. znieważenia Dyrektora Radia Maryja przez posła Stefana Niesiołowskiego

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży dziś doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja przez posła Stefana Niesiołowskiego.


Chodzi o jego wypowiedź w programie #RZECZoPOLITYCE z końca marca tego roku. Polityk PSL-UED, o którym głośno jest w ostatnim czasie w kontekście seksafery, zaatakował wówczas Dyrektora Radia Maryja. Powiedział m.in., że o. Tadeusz Rydzyk powinien być wyrzucony z Kościoła. Ocenił, że podobnie jak papież Franciszek rozwiązał Episkopat Chile powinien rozwiązać Episkopat Polski i Radio Maryja.


Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszard Nowak podkreśla, że Niesiołowski nie pierwszy raz szkaluje Dyrektora Radia Maryja.Takich zawiadomień ws. posła Niesiołowskiego składaliśmy w ostatnim czasie pięć lub sześć. Mimo, że prokuratura prowadzi te postepowania pos. Niesiołowski w dalszym ciągu sieje nienawiścią do o. Tadeusza Rydzyka CSsR, znieważa Dyrektora Radia Maryja, szydzi z tej stacji i z jej słuchaczy. Uważamy, że ten dzisiejszy donos jest bardzo istotny – akcentuje Ryszard Nowak.Art. 216. par. 2. Kodeksu Karnego mówi, żekto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 23 kwietnia 2019

mj


©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom