Polska  małopolskie  
Portal
Niedziela - 12 lipca 2020 Brunona, Jana, Wery     
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-06-04 Dzięki Fundacji Redemptoris Missio kolejna pomoc trafi do Republiki Środkowoafrykańskiej

Fundacja Redemptoris Missio wyślę dziś z Poznania kolejną transzę pomocy humanitarnej do Republiki Środkowoafrykańskiej. Transport obejmie blisko trzy tony środków medycznych i mleka w proszku.


Dary te mają posłużyć do walki z pandemią koronawirusa. Pomoc humanitarna zostanie przewieziona do Brukseli, a stamtąd transportem cargo trafi do stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej.


Prezes Zarządu Fundacji Justyna Janiec-Palczewska zaznacza, że kraj ten jest jednym z najbiedniejszych państw świata. Podkreśla, że tamtejsza służba zdrowia znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.Zobaczyć szpital w tym państwie, to jak zobaczyć najbiedniejszy szpital na świecie. W tym szpitalu nie ma nic, są tylko łóżka, nie zawsze są materace, brakuje nawet krzeseł. Nie ma mowy o żadnym sprzęcie medycznym. To są warunki, które nam Europejczykom zupełnie nie mieszczą się w głowie. Byłam w wielu krajach, widziałam wiele szpitali, ale ten kraj jest naprawdę najbiedniejszym krajem na świecie i jeśli ktoś tam zachoruje, to może liczyć tylko na misjonarzy – akcentuje Justyna Janiec-Palczewska.Republika Środkowoafrykańska od lat zmaga się z wojną domową. Na terenie tego kraju działa oficjalnie aż 14 grup zbrojnych. Pomoc tamtejszej ludności niosą m.in. polscy misjonarze, którzy nie opuścili tego kraju wraz z wybuchem wojny domowej.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 3

mj


 Aktualności
12/07 77. rocznica pacyfikacji Michniowa
12/07 [TYLKO U NA] Dr R. Spachacz: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja to nie tylko okazja do przeżyć duchowych, ale również edukacja, możliwość bezpłatnych badań i poznanie zalet studiowania pielęgniarstwa w WSKSiM
12/07 Módl się i pracuj, nie bądź smutny
12/07 Wsparcie dla osób niepełnosprawnych
11/07 Trwa cisza wyborcza przed II turą wyborów prezydenckich
11/07 Przewodniczący RE przedstawił propozycję dot. odbudowy unijnej gospodarki po pandemii
11/07 Program ,,Moja Woda" cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków
11/07 Pakiet Mobilności szkodliwy dla polskich firm
10/07 [TYLKO U NAS] J. Budziaszek: W przypadku A. Dudy jednej rzeczy nie można kwestionować - że przyznaje się do Pana Boga. To oznacza, że będzie wprowadzał w naszym kraju prawo Boże
 Kultura
 Sport
ARCHIWUM
©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom