Polska  małopolskie  
Portal
Niedziela - 17 pazdziernika 2021 Antonii, Ignacego, Wiktora     "Nie depcz smutkowi po piętach bo się może odwrócić" - Autor nieznany
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-09-17 R. Terlecki: Nie zamierzamy opuszczać UE

Polexitu nie będzie, nie zamierzamy opuszczać Unii – podkreślił dziś rano w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki, nawiązując do uchwały przyjętej przez Komitet Polityczny PiS.


Równocześnie polityk partii rządzącej zaznaczył, że padła tam jednoznaczna deklaracja ochrony suwerenności naszego kraju. Komitet Polityczny PiS wyraził też sprzeciw wobec jakichkolwiek prób podważania nadrzędności konstytucji państw narodowych.


O główne zapisy tego dokumentu był dziś pytany przez dziennikarzy  wicemarszałek Ryszard Terlecki.– Po pierwsze, ten dokument wyraźnie stwierdza, że nie będzie polexitu. Po drugie, podkreśla, że będziemy chronić naszą suwerenność. Nie pozwolimy, aby traktowano nas gorzej niż inne państwa europejskie. Razem z innymi centroprawicowymi partiami z całej Europy będziemy zabiegać o przyszłość Unii Europejskiej, która będzie dla nas do przyjęcia. Są różne drogi działania. W UE toczy się oficjalna dyskusja na temat jej przyszłości, w której Polska będzie brała aktywny udział – wyjaśnił polityk.Przyjęta wczoraj uchwała ma związek z formułowanymi ostatnio przez część opozycji tezami o rzekomym polexicie. Opozycja przypisuje takie stanowisko PiS-owi.


Wicepremier i lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów nazwał te działania partii opozycyjnych „wymysłem propagandowym” do ataków na rząd.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom