Polska  małopolskie  
Portal
Poniedziałek - 29 listopada 2021 Błażeja, Margerity, Saturnina      "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-10-16 Resort edukacji zapowiedział kontynuację programu ,,Poznaj Polskę"

Program dla szkół „Poznaj Polskę” będzie kontynuowany. Resort edukacji i nauki szacuje, że w przyszłym roku jego budżet wyniesie co najmniej 100 mln zł. „Poznaj Polskę” to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury oraz instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.


Wiceminister edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski, poinformował w Sejmie, że obecnie trwają zabiegi o zwiększenie tegorocznego budżetu programu. Przypomniał, że początkowo wynosił on 15 mln zł.– Udało się to zwiększyć do prawie 25 mln zł, a obecnie trwają prace nad tym, aby program zwiększyć o dodatkowe kilkadziesiąt milionów. To skutek interwencji posłów, bo jak zauważyli, wiele samorządów nie może na razie otrzymać dofinansowania. Jeżeli komisja finansów wyrazi zgodę oraz zajdą odpowiednie zmiany w budżecie, to jeszcze w tym roku pojawi się dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych. Na przyszły rok przewidujemy, że będzie to co najmniej 100 milionów plus część, która nie zostanie wydana w bieżącym roku – powiedział Dariusz Piontkowski.Dariusz Piontkowski przekazał też, że w tym roku prawie 3,5 tys. wycieczek zostało zakwalifikowanych do możliwości finansowania. Liczba uczniów, którzy będą mogli skorzystać z dofinansowania, wynosi ponad 156 tys.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 15

mj


©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom